Місяць жовтень присвячений молитві на вервиці

Вервиця- це молитовні роздуми над радісними, скорботними, славними та світлими таємницями життя Ісуса Христа і Марії.
Заглиблюючись у ці таємниці, ми роздумуємо над власним життям. Роздуми над цими таємницями є водночас роздумами над Євангелієм.

Вервиця це не лише молитва; вона чудовий засіб освячення і духовного поступу, одна з найкращих шкіл доброчесності і життя християнського. Без сумніву, не можна наполегливо розважати таємниці життя Ісуса і Марії та не втілити у життя те, що з них будемо черпати. Як сказав Пій XII: “Душа почувається затишніше, коли йде дорогою, вказаною Ісусом і Його Матір’ю”. Марія наближається до нас, бере за руку і вчить жити так, як Вона Сама жила на землі коло Свого Сина. Ось у чому наука Вервиці та таємниця її успіху: вона “вводить нас в живий контакт з Ісусом через Серце Його Матері” (Іван Павло II).

Як молитись на вервиці

1. Починаємо на хрестикуРобимо на собі знак хреста:
В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь. (3) Слава Тобі, Боже наш, Слава Тобі! 

Далі молимось:

 Молитва до Святого ДухаЦарю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш‚ Скар­бе добра і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.Від Великодня до Вознесіння, замість молитви до Святого Духа “Царю Небесний”, співаємо тропар Пасхи: 
Хтистос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував (тричі).

2. На першому великому зернятку (нижче на малюнку)

 Символ віриВірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків. Світло від Світла, Бога Істинного від Бога Істинного, рожденного, несотворенного‚ єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося.

Він задля нас, людей, і нашого ради спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і стався чоло­віком.

І розп’ятий був за нас за Понтії Пилаті, і страждав, і був похований.
І воскрес на третій день, згідно з писанням.
І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця.
І вдруге прийде зі славою судити живих і мертвих, і Його Царству  не буде кінця.
І в Духа Святого, Господа Животворящого, що від Отця і Сина походить, що з Отцем і Сином рівнопоклоняємий і рівнославимий, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Ісповідую одно хрещення на відпущення гріхів. Очікую воскресіння мертвих. І життя будучого віку. Амінь.

3. На першому малому зерняткуРобимо на собі знак хреста:
Слава Отцю, що нас сотворив, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Далі молимось:

 Молитва до Пресвятої БогородиціБогородице Діво‚ радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти в жонах‚ і благословен плід утроби Твоєї, бо Ти породила Спаса душ наших. Амінь.На другому малому зерняткуРобимо на собі знак хреста:
Слава Сину,що нас відкупив, і нині,і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Далі молимось:Богородице Діво …

На третьому малому зерняткуРобимо на собі знак хреста:
Слава Святому Духові, що нас просвітив, і в святій вірі утвердив, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Далі молимось:Богородице Діво …

4. ПроказуємоРобимо на собі знак хреста:
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині і повсякчас,і на віки вічні. Амінь5. На великому зернятку проказуємо Перше Таїнство.

Радісні Таїнства – в понеділок і вівторок.
Світлі Таїнства – в четвер.
Страсні Таїнства – в середу і п’ятницю.
Славні Таїнства – в суботу і неділю.

Далі молимось:

 Молитва Господня Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє; нехай прийде Царство Твоє; нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого.

6. На десятьох малих зернятках Богородице Діво …

7-8. На кінець десяткиРобимо на собі знак хреста:
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині і повсякчас,і на віки вічні. Амінь.

Далі молимось:

 Молитва прощення до Ісуса ХристаО, наш любий Ісусе, прости нам наші гріхи, захорони нас від пекельного вогню, заведи до неба усі душі, особливо ті, що найбільше потребують Твого Милосердя.

9. Проказуємо наступне Таїнство… Отче наш… Богородице Діво… О,наш любий Ісусе….

10.На кінець вервиці проказуємо:

 Молитва до Пресвятої Богородиці

Під Твою Милість прибігаєм, Богородице Діво, молитвами нашими в скорботах не погорди, але від бід ізбави нас, Єдина Чиста і Благословена. .

Перше Радісне Таїнство Друге Радісне Таїнство Третє Радісне Таїнство
Благовішення Відвідини Св. Єлисавети Різдво Ісуса Христа
Ввійшовши до неї, ангел сказав їй: “Радуйся, Благодатна, Господь з тобою! Благословенна ти між жінками … Ось ти зачнеш у лоні і породиш сина і даси йому ім’я Ісус.”
(Лк. 1:28-31)
Як почула Єлисавета привіт Марії, здригнулося дитя в її лоні, і Єлисавета сповнилася Святим Духом, і скликнула сильним голосом, і сказала: “Благословенна ти між жінками і благословен плід лона твого!”
(Лк. 1:41-42)
Настав їй час родити, і вона породила свого сина первородного, сповила його та поклала в яслах, бо не було їм місця в заїзді.
(Лк. 2:7)
За чесноту покори За любов до ближнього За душевну вбогість
Четверте Радісне Таїнство П’яте Радісне Таїнство
Стрітення Господнє Віднайдення Ісуса у храмі
І як сповнились дні очищення їхнього, вони, за законом Мойсея, привели його в Єрусалим поставити перед Господом, як написано в Господньому законі: Кожний хлопець первородний буде посвячений Господеві.
(Лк. 2:22-23)
Через три дні знайшли його у храмі, як він сидів серед учителів та слухав і питав їх. Усі ті, щой ого слухали, дивувалися його розумові й відповідям.
(Лк. 1:41-42)
За чесноту послушности За чесноту побожности

 Світлі Таїнства – в четвер.

Перше Світле Таїнство Друге Світле Таїнство Третє Світле Таїнство
Богоявлення Чудо в Кані Галилейській Ісус проповідує Царство Боже
Тими днями прийшов Ісус із Назарету, що в Галилеї. І був хрищений Іваном у Йордані. І коли виходив з води, побачив, як небо розкрилось, і Духа, що, як голуб, сходив на нього. І голос ізлинув з неба: “Ти є Син мій улюблений, у тобі – моє уподобання.”
(Мк. 1:9-10)
Коли ж забракло вина, мати Ісуса каже до нього: “Вина не мають.” Ісус відповів їй: “Що мені і тобі, жінко? Ще не прийшла моя година.” Але мати його мовила до слуг: “Що тільки скаже вам, робіть.”
(Ів. 2:3-5)
Ісус прийшов у Галилею і проповідував там Євангеліє Боже, кажучи: “Сповнився час, і Царство Боже близько; покайтесь і вірте в Євангеліє.”
(Мк. 1:14-15)
За підчинення Божій волі За набожність до
Пречистої Діви Марії
За ласку навернення
Четверте Світле Таїнство П’яте Світле Таїнство
Переображення Ісуса Христа Установлення Євхаристії
Ісус переобразився перед ними: обличчя його сяяло наче сонце, а одежа стала білою, наче світло.. аж ось ясна хмара огорнула їх і з хмари було чути голос: “Це – мій улюблений Син якого я вподобав: його слухайте.”
(Мт. 17:2-5)
Ісус узяв хліб, поблагословив, розламав і дав учням, кажучи: “Беріть, їжте: це моє тіло.” Потім узяв чашу, воздав хвалу і подав їм, кажучи: “Пийте з неї всі, бо це моя кров Нового Заповіту, яка за багатьох проливається на відпущення гріхів.”
(Мт. 26:26-28)
За святий страх Божий За дух вдячности Богові

 Страсні Таїнства – в середу і п’ятницю.

Перше Страсне Таїнство Друге Страсне Таїнство Третє Страсне Таїнство
Молитва на Оливній горі Бичування Христа Терням увінчання
Повний скорботи та тривоги, він ще ревніше молився, а піт його став, мов каплі крови, що падали на землю. Підвівшись від молитви, він підійшов до учнів і застав їх сплячими від смутку.
(Лк. 22:44-45)
Взяв тоді Пилат Ісуса і велів його бичувати.
(Ів. 19:1)
Він же був поранений за гріхи наші, роздавлений за беззаконня наші. Кара, що нас спасає, була на ньому, і його ранами ми вилікувані.
(Іс. 53:5)
Вояки, сплівши вінок із тернини, поклали йому на голову і одягли його у багряницю; і, підступаючи до нього, казали: “Радуйся, царю юдейський і били його по лиці.”
(Ів. 19:1-3)
За щирий жаль і каяття за гріхи За чесноту чистоти За духовну відвагу
Четверте Страсне Таїнство П’яте Страсне Таїнство
Хресна дорога Розп’яття Ісуса Христа
Взяли вони Ісуса та й повели; і, несучи свій хрест, він прийшов на місце, зване Череп, по єврейському Голгота.
(Ів. 19:17)
Було вже близько шостої години, і темрява по всій землі настала аж до дев’ятої години… Ісус закликав сильним голосом: “Отче, у твої руки віддаю дух мій!” Сказавши це, він віддав духа.
(Лк. 23:44-46)
За чесноту терпеливости За остаточну витривалість

 Славні Таїнства – в суботу і неділю.

Перше Славне Таїнство Друге Славне Таїнство Третє Славне Таїнство
Воскресіння Вознесіння Зіслання Святого Духа
Тоді ангел заговорив до жінок, кажучи: “Не бійтесь: знаю бо, що ви шукаєте Ісуса розп’ятого. Нема його тут, бо він воскрес, як сказав був. Ходіть, гляньте на місце, де він лежав.”
(Мт. 28:5-6)
А як Ісус благословив їх, віддалився від них і став возноситись на небо. Вони ж, поклонившись йому, вернулися з великою радістю в Єрусалим і перебували ввесь час у храмі, славлячи та хвалячи Бога.
(Лк. 24:51-53)
Аж ось… залунав із неба шум, неначе подув буйного вітру, і сповнив увесь дім, де вони сиділи. І з’явились їм поділені, мов вогонь, язики, і сіли на кожному з них. Усі вони сповнились Святим Духом і почали говорити іншими мовами, як Дух давав їм говорити.
(Діяння 2:2-4)
За чесноту віри За чесноту надії За чесноту любови
Четверте Славне Таїнство П’яте Славне Таїнство
Успіння Пресвятої Богородиці Прослава Марії в небі
На безсмертне твоє успіння, Богородице, Мати Життя, апостоли розсіяні по всьому світу, з’явилися разом і стали коло пресвятого твого тіла, і почесно поховавши його, голосом Гавриїла співаючи, виголошували: Радуйся, благодатна, Діво Мати Пречиста, Господь з тобою …
(Мінея)
Заспіваємо Давидову пісню, вірні, дівственні Невісті, Матері всіх Царя Христа! “Праворуч Тебе Владико, стоїть Цариця зодягнена в золоту тканину і оздоблена божественною красою.”
(Пс. 44:10)
За щасливу смерть За вічне спасіння

Запрошуємо всіх на вервицю щодня після вечірньої Служби Божої о 18.00 год.

Джерело: http://www.truechristianity.info

http://bible-lessons.in.ua

Статистика