«Митрополит Андрей (Шептицький) – український Мойсей…» − Глава УГКЦ для італійського видання «Il Regno»

 «Митрополит Андрей (Шептицький) першим накреслив глобальне бачення Української Церкви. За його життя була започаткована українська діаспора у світі. Йому, як Главі Церкви, випало бути провідником свого народу в період двох світових воєн. У той час формувалася сучасна ідентичність України, тоді як народ був змушений належати до різних країн. Шептицький був першим митрополитом в Австро-Угорській імперії,  а відтак – в’язнем Російської імперії (ув’язнений 1914 року і звільнений після російської революції 1917 року). Після повернення був свідком польсько-української війни», − про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, в інтерв’ю для італійського видання «Il Regno».

На переконання Блаженнішого Святослава, Владика Андрей був українським Мойсеєм, особливо за часів рабства українського народу, коли «Церква повинна була виражати душу нації».

Як розповів в інтерв’ю Предстоятель УГКЦ, зберігся лист, який написав Митрополит Андрей Папі Римському. У цьому документі читаємо: «Я повертаюся до свого міста Львова, сьогодні – польського, будучи свідомим, що мені загрожує смерть. Я ніколи не відстоював чисто етнічних цінностей. Хотів лише бути простим християнином та батьком свого народу».

Відомо, що під час Другої світової війни він врятував життя багатьом євреям, переховуючи їх у своєму будинку та монастирях. А парламент Канади нещодавно визнав діяльність Митрополита УГКЦ Андрея (Шептицького) під час Другої світової війни прикладом «відданості основним правам людини».

«І це лише деякі аспекти особистості Митрополита. Можна сказати, що мученики, які згодом віддали своє життя за єдність Церков, були послідовниками та наслідувачами Шептицького. Для нас беатифікація цих мучеників, які були його учнями, не є повною без беатифікації вчителя», − сказав Глава УГКЦ, відповідаючи на запитання журналіста щодо значення для Церкви беатифікації Андрея (Шептицького).

На думку Першоієрарха УГКЦ, Владика Андрей першим успішно застосовував соціальну доктрину Католицької Церкви в Україні. Він може бути названим Предтечею Другого Ватиканського Собору, рівно ж у тому, що стосується відносин з Православними Церквами.

«Він був святим, і його постать виходить поза національні, історичні та конфесійні межі. Він – символ для нашої Церкви», − сказав Глава УГКЦ в інтерв’ю для італійського видання «Il Regno».

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело:http://ugcc.org.ua

Статистика