» Меню

» Церковний календар

» Друзі

Офіційний сайт Української Греко-Католицької Церкви Офіційний сайт Львівської Архиєпархії Стрийська єпархія УГКЦ

» СтатистикаDSCF2192У суботу, 1 серпня 2015 року, в храмі Всіх Святих Українського Народу, що у Стрию, до першої Сповіді та урочистого Святого Причастя приступила гостя нашої парафії Златослава, яка проживає у Переяславі-Хмельницькому на Київщині.

 

 

Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 02 Сер 2015

20150728_185313(0)У вівторок, 28 липня 2015 року, двоє наших парафіян – подружжя п. Івана і п. Лесі Марій, у присутності рідних та друзів урочисто відновили у храмі свої подружні обіцянки, які склали один одному перед Богом 25 років тому.

Хай Господь благословить їх подружжя і провадить його у здоров’ї та спасенні ще довгі роки! Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 02 Сер 2015

pr_illyaСвятий Ілля народився у місті Тішбе у Гілеаді й жив за 900 років до приходу Спасителя. До прилюдного виступу Бог покликав Іллю у час правління жорстокого ізраїльського царя Ахава. За словом Господнім пророк Ілля зробив чимало чудес, зокрема повернув до життя мертвого юнака.

Бажаючи викорінити культ божків Ваала та Ашери, Ілля скликав на гору Кармель майже тисячу жерців і заклався з ними, що тільки правдивий Бог спалить принесену жертву. Після того як на жертву Іллі впав з неба вогонь, а на поганську – ні, він отримав право вигубити фальшивих пророків.

Ілля не помер природною смертю, а згідно з переданням був узятий на небо у вогненній колісниці. Свою пророчу місію він передав улюбленому учневі пророкові Єлисеєві. Щодо повернення Іллі на землю, то існує дві версії: одна – він вже прийшов в особі св. Івана Хрестителя, а друга – пророк ще прийде у кінці світу. Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 02 Сер 2015

szeptyckyj_129 липня минуло 150 років від дня народження видатного українця, якого днями проголошено праведним.

У нашій історії чимало видатних імен, які знає та шанує кожен українець. Ім’я ж Андрея Шептицького тривалий час було несправедливо забутим. У часи радянської влади Митрополита записали у ранг ворогів.

Над компрометацією Шептицького працював цілий відділ при НКВС. Постать Митрополита хотіли стерти з пам’яті українського народу. І тепер, коли минає 150 років від дня народження Митрополита, ми зібрали те, що так затято намагалися знищити у часи СРСР, – маловідомі досі факти з життя Андрея Шептицького.

Розповіли газеті “Експрес” про Митрополита дослідники його життя – Оксана Гайова, дослідниця спадщини Андрея Шептицького, Михайло Перун, керівник фундації “Андрей”, та Зеновій Свереда, доктор соціальної економіки, викладач Папського Григоріанського університету. Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 01 Сер 2015

50dm71600449Грішних чоловіків зустрічаємо усюди: на вулицях, у ЗМІ, а часто просто бачимо у своєму дзеркалі. Каталог чоловічих гріхів — дуже широкий, та я хотів би зупинитись на певній «червоній нитці», або ж рушійному механізмові того нашого чоловічого гріха, якому інша назва — чоловіча дурість.

На початку питання: хто такий чоловік? Думаю, коли усвідомимо унікальність і неповторність цього творіння, легше буде відповісти на питання, поставлене у заголовку. Якщо маємо намір говорити про те, як ми противимося своїй чоловічій природі, то спершу варто визначити й уточнити цю природу. Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 30 Лип 2015

otecДруга частина інтерв’ю з екзорцистом отцем Даріушом Галянтом ОМІ, який на кілька днів завітав до України. Священик розповів про “вікна” якими в наше життя може проникнути злий, а також розповів, що робити, аби не потрапити в його тенета.

Отче, тож яким чином злий дух може входити в наше життя?

Важливо підкреслити, що злий дух може увійти у наше життя як свідомо, так і несвідомо. Свідомо запрошуємо диявола у наше життя, коли укладаємо з ним договір.

Справді? Мені здавалося, що це можливо лише у фільмах.

Так, я з цим зустрівся. Наприклад, приходить до мене молода жінка, лікарка. Її подружжя розпадається, дітей не може мати, все здається йде шкереберть, в роботі немає успіхів. Нічого доброго не діється. Але вона сказала, що знає причину цього, бо підписала договір з дияволом. Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 28 Лип 2015

otecПерша частина інтерв’ю з екзорцистом отцем Даріушом Галянтом ОМІ, який на кілька днів завітав до України. Користуючись нагодою, ми розпитали священика про особливості його служіння та методи, які використовує злий у наші часи. 

Отче, на початку розкажіть трохи про себе, аби читачі мали уявлення, з ким мають справу.

Я належу до Згромадження Місіонерів Облатів Непорочної Марії. У цій монаршій родині я вже 25 років. Мені доводилося працювати у Вроцлаві, Кодні, Познані. Протягом останніх 4 років я служу в Любоні (поблизу Познані) як капелан Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Сестри мають тут свій генеральний дім. Крім того, я відповідаю за санктуарій бл. Едмунда Бояновського. Це є, так би мовити, санктуарій дітей та родин. Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 28 Лип 2015

knСвятий Володимир Великий народився 954 року в Києві. Був онуком св. княгині Ольги, яка була християнкою і мала на нього великий вплив. Князь Володимир не тільки сам навернувся з поганства до християнства, але й посприяв тому, щоб увесь український народ прийняв Христову віру.

Існує багато версій щодо часу і місця хрещення князя. Найбільш правдоподібною є візантійська. Після свого хрещення у Києві Володимир наказав нищити поганських ідолів, але робив це помірковано. Коли більшість людей ознайомилися з основними правдами християнської віри, тоді він звелів усім киянам зійтися 988 року на березі Дніпра, аби прийняти св. Хрещення, що ті радо й виконали.

За наказом князя було збудовано чимало храмів, зокрема Десятинну церкву в Києві. Князь Володимир уснув у 1015 році. Церква називає його рівноапостольним і хрестителем України. Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 28 Лип 2015

s.olhaСвята Ольга народилася 890 року у селі Либуті неподалік Пскова. 903 року вона вийшла заміж за князя Ігоря, володаря Київської держави. Після смерті чоловіка 945 року, вона керувала державою від імені неповнолітнього сина Святослава. 955 року Ольга охрестилася у Царгороді. У час її мудрого правління християнство стало другою (поряд з поганською) державною релігією Київської Русі.

Княгиня Ольга прагнула не тільки політичної незалежності для свого народу, але дбала і про церковну автономію. Вона звернулася до царгородського патріарха Полієвкта висвятити єпископа для Київської Русі, але на її прохання не було позитивної відповіді. Тоді вона вислала в 958 році посольство до німецького короля Оттона І, який направив до Києва єпископа Адальберта.

У той час керівництво державою перейняв Святослав, який був поганином, тож не було умов для дальшого поширення християнства. Ользі не судилося навернути свого сина до Христової віри, але вона мала великий вплив на свого онука св. Володимира Великого, тому називаємо її співхрестителькою України. Княгиня Ольга спочила у Господі 969 року на 80 році свого праведного життя. Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 24 Лип 2015

maxresdefaultВ Українській Греко-Католицькій Церкві стартувала молитовна акція на підтримку українських воїнів, які захищають Україну від агресора, – «Молимося за тебе повсякчасно». У парафіях УГКЦ можна отримати відповідну листівку з молитвою.

«Ідея цієї акції береться з нашої віри як християн, людей Церкви, в силу молитви. Ми розуміємо, що в країні ситуація є дуже складна, тому від самого початку, тільки-но сталися трагічні події в Криму і на Сході України, ми посилили наші молитви за Боже змилування, за визволення України», – пояснив Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Богдан (Дзюрах). Читати далі »

Категорія: Новини | Автор: admin | 23 Лип 2015


Сторінка 1 з 3912345»...Остання »